Overslaan en naar de algemene inhoud gaan

Waar mag mijn hond op het strand?

Honden zijn gek op het strand. Er is voor een hond niets leuker dan over het strand te rennen, door het zand te rollen of een duik in de branding te nemen. Op de meeste Nederlandse stranden zijn honden van harte welkom. Hieronder lees je de regels voor de meeste Nederlandse stranden.

Hondenstranden in Zuid-Holland

Hoek van Holland: Op het brede badstrand van 1 mei tot 1 oktober alleen na 19.00 uur en voor 9.00 uur. In de winter ook overdag. In het duingebied moet je hond aangelijnd zijn.
Katwijk aan Zee: Van 1 april t/m 1 oktober zijn honden alleen toegestaan voor 9.00 of na 19.00 uur. De rest van het jaar mogen honden de hele dag los lopen op het strand.
Kijkduin: Tussen 1 oktober en 15 mei zijn honden altijd welkom in Kijkduin. Van 1 april t/m 1 oktober zijn honden alleen welkom op het zuiderstrand voor 9.00 of na 19.00 uur. Op strandopgang 2 en 9 en vanaf de Kwartellaan tot aan Strandopgang 10 mogen honden in de zomermaanden wel gewoon loslopen.
Monster: Tussen 15 mei en 15 september zijn honden toegestaan vanaf het Kijkduinpark (einde parkeerterrein Machiel Vrijenhoeklaan) tot aan Monster. Op alle overige stranden van Monster zijn honden alleen toegestaan voor 10.00 en na 19.00 uur.
Noordwijk aan Zee: Er is een deel van het strand het hele jaar toegankelijk voor honden. Vanaf strandopgang nr. 1, aan het eind van de Koningin Astrid Boulevard in Noordwijk, tot aan Katwijk is ongeveer 4 kilometer hondenstrand. De overige stranden van Noordwijk zijn van 1 mei t/m 1 september verboden voor honden.
Oostvoorne: Honden mogen hier het gehele jaar lekker loslopen! Een echt hondenstrand dus.
Rockanje: Van 1 april t/m1 oktober mogen honden alleen aangelijnd het strand op. Het rest van het jaar mogen ze wel loslopen.
Scheveningen: Op het strand van Scheveningen zijn honden alleen welkom vanaf 1 oktober t/m 15 mei. In de zomer maanden is het dus verboden om met je hond het strand op te gaan. Honden zijn wel het hele jaar welkom ten noorden van strandpaal 47 (Noorderstrand, voorbij Carlton Beach Hotel) of ten zuiden van strandpaal 36 (Zuiderstrand, voorbij de Haven).
Wassenaar: Wassenaar heeft een speciaal hondenstrand waar honden het hele jaar los mogen lopen. Dit strand vind je bij Wassenaar tussen de strandpalen 91 en 92. Op het overige strand van Wassenaar zijn honden tijdens de zomer maanden van 15 mei t/m 15 september alleen voor 7.00 en na 19.00 uur toegestaan.

Hondenstrand in Noord-Holland

Bergen aan Zee: In de wintermaanden zijn honden overal toegestaan. Van 1 mei t/m 1 oktober geldt er een losloopverbod tussen 10.00 en 19.00 uur. In het Berger Bos mogen honden van 15 juni tot half maart wel loslopen.
Bloemendaal aan Zee: Honden zijn het hele jaar toegestaan Tussen Parnassia en het naaktstrand. Van 15 april tot 1 oktober zijn honden niet toegestaan tussen de gemeentegrens van Zandvoort en Parnassia.
Callantsoog: Honden zijn het hele jaar toegestaan op het strand. Van april t/m september van 9:00 tot 19:00 uur moeten ze aangelijnd zijn.
Camperduin: Honden zijn op het strand van Camperduin toegestaan van september t/m mei. De rest van het jaar is verplicht met de leiband.
Castricum aan Zee: Honden mogen het hele jaar loslopen op het strand, van 1 mei t/m 1 oktober is dit alleen mogelijk voor 10.00 en na 19.00 uur.
Den Helder: Van mei t/m september van 9.00 tot 19.00 uur mag uw hond alleen aangelijnd op het strand komen. De rest van het jaar mogen honden vrij loslopen.
Egmond aan Zee: Honden zijn niet toegestaan op het strand van 1 mei t/m 1 oktober tussen 09.00 en 19.00 uur.
Groote Keeten: Van mei t/m september tussen 10:00 en 19:00 uur zijn honden alleen aangelijnd toegestaan.
Wijk aan Zee: Van mei t/m september tussen 9:00 en 19:00 uur zijn honden alleen aangelijnd toegestaan.
IJmuiden: Tussen 1 oktober en 1 april mogen honden overal loslopen. Na 1 april moeten honden aan de lijn op het strandgedeelte voor de strandhuisjes. Honden mogen het hele jaar los op het hondenstrand ten zuiden van strandpaal 57.5 (voorbij de strandhuisjes).
Zandvoort aan Zee: Van 15 april tot 1 oktober zijn honden tussen 9.00 en 19.00 uur niet welkom op het strand. Voor 9.00 en na 19.00 uur mogen honden wel los op het strand lopen. Van 1 oktober tot 15 april mogen honden overal op het strand komen.

Hondenstrand in Zeeland

Cadzand: Honden mogen in Cadzand-Bad tussen 1 oktober en 1 mei de hele dag loslopen op het strand. Tussen 1 mei en 1 oktober mogen honden alleen los tussen 18.00 en 10.00 uur. Tussen 10.00 tot 18.00 uur moeten honden aan de lijn.
Burgh-Haamstede: Honden zijn toegestaan op alle stranden. Van 1 mei t/m 30 september zijn honden tussen 10.00 uur en 19.00 uur alleen aangelijnd toegestaan.
Breskens: Honden zijn aangelijnd het hele jaar door welkom op de stranden van Breskens.
Domburg: Van 15 mei t/m 15 september mogen honden alleen los lopen van 19.00 tot 10.00 uur. Overdag zijn honden niet toegestaan. Het rest van het jaar mogen honden wel de hele dag los.
Oostkapelle: Honden zijn het hele jaar welkom op de stranden Hoogduin, Westhoven en Berkenbosch.
Renesse: Van 15 mei t/m 15 september mogen honden alleen tussen 19.00 en 10.00 uur loslopen. Tussen 15 september en 15 mei mogen honden de hele dag loslopen.
Vrouwenpolder: Honden zijn van 1 mei t/m 1 oktober op bepaalde plekken welkom van 8.00 tot 18.00 uur, mits aangelijnd. Waar dit kan wordt duidelijk aangegeven. In overige periodes en op overige tijden mogen honden altijd loslopen
Zoutelande: Honden mogen van 15 september t/m 14 mei de hele dag loslopen. Van 14 mei t/m 15 september zijn loslopende honden alleen toegestaan van 19.00 tot 10.00 uur, de rest van de dag zijn honden wel toegestaan maar dan aangelijnd.

Hondenstrand op de Waddeneilanden

Schiermonnikoog: Honden mogen het hele jaar los lopen op het strand en ook op vele andere plekken op het eiland. Honden moeten alleen in de bebouwde kom en in het nationale park worden aangelijnd.
Terschelling: Op het strand en in de bossen op Terschelling mogen honden het hele jaar los lopen. Op vele andere plekken op het eiland zoals het duingebied moeten honden wel aan de lijn.
Texel: Op de bewaakte strandgedeelten van Texel moeten honden worden aangelijnd tussen de laatste week van juni en de eerste week van september. Honden mogen het rest van het jaar wel lekker loslopen.
Vlieland: Honden mogen het hele jaar los lopen op het strand van Vlieland. In sommige bossen en in het dorp geldt wel een aanlijnplicht.
Ameland: Je hond mag het hele jaar door los op het strand lopen.

> Vakantiehuizen op Ameland waar je hond welkom is
> Vakantiehuizen op Texel waar je hond welkom is
> Vakantiehuizen op Schiermonnikoog waar je hond welkom is
> Vakantiehuizen op Terschelling waar je hond welkom is

> Alle vakantiehuizen waar je hond welkom is